»حدیث روز:
بنیاد نیکوکاری نور آل یاسین
گزارش هفدهمین همایش سالیانه ماه رمضان

گزارش هفدهمین همایش سالیانه ماه رمضان

گزارش هفدهمین همایش سالیانه ماه رمضان

هفدهمین همایش سالیانه بنیاد نیکوکاری نور آل یاسین با اقامه نماز جماعت مغرب و عشا‌ء به امامت حجت‌ الاسلام‌ چالویی، امام جماعت محترم مسجد هدایت، شنبه ۹۸٫۲٫۲۱ مصادف با ۵رمضان ۱۴۴۰ آغاز شد .
این مراسم با حضور مؤمنین روزه‌دار ، خیّرین و نیکوکاران و نیز جمعی از روحانیون در محل باشگاه فرمانیه و برای ترویج سنت حسنه گلریزان برگزار شد.
بنیاد نورآل یاسین یکی از بنیادهای تشکیل‌دهنده مجمع خیرین کشور است. در این مراسم که به میزبانی مدیریت هیات مدیره بنیاد برگزار گردید جمع کثیری از خیرین حضور بهم رساندند.

image_2019_5_13-11_9_52_821_7fo

پس از صرف افطار، با قرائت قرآن مراسم رسما شروع شد.
در ابتدای این نشست مستندی از مجموعه فعالیت‌های بنیاد نور آل یاسین به نمایش درآمد.

🔻بنیاد نور آل یاسین در یک نگاه:
بنیاد نور آل یاسین از ۴۴ نفر هیأت امنا تشکیل شده است. برخی از اعضا عضو مجمع خیّرین هستند. این بنیاد از سال ۸۲-۸۳ شروع به فعالیت کرده است. مهم‌ترین کار ما پل زدن میان افراد نیازمند و خیّرین بوده است. یکی از کارهای بنیاد همکاری با بیمارستان‌ها بوده است. مورد دیگر تهیه ۱۵۰۰ مسکن برای افراد نیازمان در تهران بوده است. همچنین همکاری با مراکز خیریه لرستان و ساخت ۱۱۰۰ خانه مسکونی برای افراد نیازمند در آن منطقه از فعالیت‌های بنیاد نور آل یاسین بوده است. ایجاد مرکز علمی و فرهنگی در شهرستان الشتر از تحت پوشش قرار دادن ۸۰۰ فرزند نخبه مناطق کم برخوردار .مشارکت در ساخت و راه اندازی درمانگاه و آموزشگاه علمی مسجد حضرت الزهرا (س) شهر زاهدان اجرای طرح تکریم سادات مناطق کم برخوردار با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) به ارزش سی میلیارد ریال و صدها طرح اشتغالزایی و خودکفایی و درمانی و رفع بیش از ۱۷۰۰ مورد مشکلات حمایتی و معیشتی و … بوده است.

image_2019_5_13-11_9_49_143_nB7

در ادامه مراسم حجت‌الاسلام شیروانی، نماینده بیت حضرت آیت‌الله نوری‌همدانی در سخنرانی خود در این مراسم با تأکید بر دستگیری از نیازمندان، گفت: آنچه در بنیاد نور آل یاسین اتفاق می‌افتد، تعاون و همدلی واقعی است.
وی افزود: یکی از مراجع تقلید شیعه (آیت‌الله نوری‌همدانی) عضو این بنیاد شده است و اجازه‌نامه صرف خمس به این بنیاد خیریه داده اند و جناب آقای حمید رضا شاه‌حسینی را به عنوان نماینده خود معرفی کرده است.
حاج آقای شیروانی ادامه داد: حاج آقای چالویی، امام جماعت محترم مسجد هدایت هم فرمودند که مقلدین حضرت آیت‌الله سیستانی اجازه صرف صد در صد خمس را در امور بنیاد نور آل ياسین داشته و از معظم له در این خصوص رسید و تایید خمس دریافت میگردد.

image_2019_5_13-11_9_33_973_s5f

قای عباسی، مدیرعامل بنیاد نور آل یاسین هم با بیان سخنانی اظهار کرد:

دانش‌ آموزان نخبه در مناطق کم‌برخوردار مورد حمایت این بنیاد هستند که از حمایت‌های تحصیلی بهره‌مندند.
وی افزود: ۵۰ نفر از دانشجویان برتر کنکور گذشته که از استان‌های کم‌برخوردار به این موفقیت رسیده‌اند، از جمله این دانش‌آموزان هستند. ایشان توضیحاتی در خصوص فعالیت بنیاد نور آل یاسین در خصوص مناطق سیل‌زده کشور بیان نموده

image_2019_5_13-11_9_33_160_bW3

حاج حسین زریباف، رییس هیأت مدیره بنیاد نور آل یاسین درباره عملکرد این بنیاد بیان کرد: تمامی مبالغ جمع‌شده در بنیاد با کارشناسی‌ها و نظارت‌های دقیق صورت می‌گیرد و به تبع آن بیشترین بازدهی با کمترین هزینه، به دست می‌آید.
ایشان در بخشی از سخنانش با اشاره به برگزاری این مراسم گلریزان در باشگاه فرمانیه، گفت: از آنجا که مالک این باشگاه عضو هیات امنا بنیاد نور آل یاسین است، این مراسم را با همکاری تعدادی از اعضای هیات مدیره بنیاد در این محل برگزار کرده‌ایم و هزینه‌های آن از مبالغ جمع‌آوردی شده در بنیاد مصرف نشده است.
ایشان در خصوص صندوق پشتیبانی بنیاد و طرح هبه و ثلث اموال نیز توضیحاتی را ارائه نمودند .

حاج یدالله بهتاش، پیرغلام اهل بیت عصمت و طهارت(ع) هم برای خیّرین درگذشته دعای رحمت خواند و در ادامه با بیان احادیثی به شرح نتایج نیکوکاری پرداخت و طی آن گفت: در حدیث قدسی خداوند به حضرت موسی(ع) می‌فرماید؛ نیاز محرومی را رفع کردن، بهترین اموری است که می‌توان برای خدا انجام داد.
وی افزود: حضرت محمد(ص) هم خطاب به پیروانش فرمود؛ بهترین مردم کسانی هستند که خیر بیشتری به دیگران می‌رسانند.
حاج آقا بهتاش ادامه داد: خواندن یک آیه قرآن در ماه رمضان ثواب خواندن تمام قرآن را دارد، بر این اساس می‌گویم که عمل به یک آیه قرآن در این ماه، مانند عمل به تمام قرآن است، پس بیایید امشب به آیه انفاق عمل کنیم.

مراسم با دعاخوانی حجت‌الاسلام چالویی و پذیرایی شام به پایان رسید.

image_2019_5_13-11_9_45_616_4vz

در پایان ضمن تشکر از حضور همه خیرین و مهمانان عزیز از تلاشها و زحمات بی دریغ و مخلصانه همه همکاران بزرگوار و محترم بنیاد نیکوکاری نور آل یاسین و هیات مدیره همیشه همراه تشکر و قدردانی میگردد .
انشاالله مورد عنایت حضرت زهرا سلام الله علیهما قرار گرفته باشد.

نظر بدهید!!!

نظر شما برای “گزارش هفدهمین همایش سالیانه ماه رمضان”

قالب وردپرس